Víno má velmi intenzivní buket fialek, bezu a citronové trávy. Chuť je lehce kořenitá, příjemně ovocná, plná vjemů mandarinek i pomerančů. To vše ještě doplňuje krásný vanilkově tramínový závěr. Velmi vhodné k dezertům a sladkým úpravám jídel. Teplota podávání 9 - 11 ºC.
Ocenění:
Zlatá medaile, Víno Bojnice 2026
Zlatá medaile, Vinum Juvenale 2025
| Barva | Bílé |
|---|---|
| Zbytkový cukr | Polosladké |
| Odrůda | Pálava |
| Ročník | 2025 |
| Přívlastek | Pozdní sběr |
| Složení vína : | hrozny,kyselina metavinná,oxid siřičitý |
|---|---|
| Obsah | Obsahuje zanedbatelné množství tuků, nasycených tuků, bílkovin a solí |
| Alergeny | oxid siřičitý a siřičitany |
| Energetická hodnota na 100 ml | 355kJ/85kcal |
| Plněno v: | Vinařství U Kapličky s.r.o. |
| Kategorie vína | Víno z České republiky s CHOP |
| Objem láhve | 0,75 l |
| Vinařská oblast | Morava |
| Podoblast | Velkopavlovická |
| Obec | Zaječí |
| Trať | Kalvárie |
| Alkohol | 12,0% |
| Bezcukerný extrakt | 27,1 g/l |
| Obsah kyselin | 7,0 g/l |
| Sacharidy z toho cukry na 100ml | 4,2g/3,4g |
| Zbytkový cukr | 33,7 g/l |
| Šarže | 104/25 |