Tramín červený má buket tvořený čajovou růží, medem, vanilkou a kouřem. Badyán s vanilkou dotvářejí, spolu s tím co najdeme ve vůni, chuť vína. Víno se velmi hodí ke slavnostním příležitostem. Vhodné snoubení se s ovčími sýry popřípadě lehkými ovocnými dezerty. Teplota podávání je 9 – 11 ºC.
Ocenění:
Stříbrná medaile, Hustopečská pečeť 2026
| Barva | Bílé |
|---|---|
| Zbytkový cukr | Polosuché |
| Odrůda | Tramín červený |
| Ročník | 2024 |
| Přívlastek | VOC Růžové hory |
| Složení vína : | hrozny, arabská guma,oxid siřičitý |
|---|---|
| Obsah | Obsahuje zanedbatelné množství tuků, nasycených tuků, bílkovin a solí |
| Alergeny | oxid siřičitý a siřičitany |
| Energetická hodnota na 100 ml | 326kJ/78kcal |
| Plněno v: | Vinařství U Kapličky s.r.o. |
| Kategorie vína | Víno z České republiky s CHOP |
| Objem láhve | 0,75 l |
| Vinařská oblast | Morava |
| Podoblast | Velkopavlovická |
| Obec | Zaječí |
| Trať | Nová hora |
| Alkohol | 13,0% |
| Bezcukerný extrakt | 22,8 g/l |
| Obsah kyselin | 6,4 g/l |
| Sacharidy z toho cukry na 100ml | 1,9g/1,1g |
| Zbytkový cukr | 10,6 g/l |
| Šarže | 73/24VOC |