Veltlínské zelené má vůni i chuť silně extraktivní, cítíme lipový květ, mandle a kandované ovoce, v dochuti medové tóny a minerální závěr. Víno se hodí ke slavnostní příležitosti, k pokrmům s bílým masem, ke smetanovým omáčkám či k plodům moře. Teplota podávání 9 - 11 ºC.
Ocenění:
Stříbrná medaile, Hustopečská pečeť 2026
| Barva | Bílé |
|---|---|
| Zbytkový cukr | Suché |
| Odrůda | Veltlínské zelené |
| Ročník | 2024 |
| Přívlastek | VOC Růžové hory |
| Složení vína : | hrozny, arabská guma,oxid siřičitý |
|---|---|
| Obsah | Obsahuje zanedbatelné množství tuků, nasycených tuků, bílkovin a solí |
| Alergeny | oxid siřičitý a siřičitany |
| Energetická hodnota na 100 ml | 322kJ/77kcal |
| Plněno v: | Vinařství U Kapličky s.r.o. |
| Kategorie vína | Víno z České republiky s CHOP |
| Objem láhve | 0,75 l |
| Vinařská oblast | Morava |
| Podoblast | Velkopavlovická |
| Obec | Zaječí |
| Trať | Vinice Skadar |
| Alkohol | 13,0% |
| Bezcukerný extrakt | 22,9 g/l |
| Obsah kyselin | 6,4 g/l |
| Sacharidy z toho cukry na 100ml | 1,0g/0,2g |
| Zbytkový cukr | 2,2 g/l |
| Šarže | 81/24VOC |